• עיצוב בית פרטי מעלה אדומים

עיצוב פנים למשרד הוא ללא ספק כיום גורם המשפיע מאוד על הפעילות העסקית של המשרד ומהווה חלק בלתי נפרד מהתחום של עיצוב פנים במרכז לעסקים. בין אם מדובר על משרד אשר מארח לקוחות או בין אם מדובר על משרד לעובדים בלבד, החלטות העיצוב שיתקבלו ישפיעו רבות על תפקוד העסק. בעקבות כך, יותר ויותר משרדים במרכז מעסיקים מעצב פנים למשרדים על מנת להבטיח שעיצוב הפנים יעמוד בסטנדרטים הגבוהים ביותר.

השקעה בעיצוב הפנים של המשרד בעזרתו של מעצב פנים במרכז המתמחה בעסקים תמיד מחזירה את עצמה בגיוס לקוחות ובהגדלת פריון העבודה. אין ספק שהרבה יותר נעים לארח לקוחות פוטנציאליים במשרד שמעוצב כראוי, והרבה יותר נעים לעובדים להגיע למשרד שמייצר אווירה מקצועית ויוקרתית. להלן מספר טיפים לעיצוב משרדים מקצועי יותר מניסיונו של מעצב פנים למשרדים:

  1. פונקציונאליות היא הבסיס לעיצוב משרד נכון – חשוב לזכור שמשרד הוא בבסיסו מרחב עסקי אשר מחייב ליצור יכולת עבודה מהירה ויעילה. כלומר, כל החלטה בנוגע לעיצוב הפנים של המשרד חייבת ראשית לענות על צרכים פונקציונאליים שיתמכו בפעילות הקיימת ואסור למעצב פנים במרכז שמבצע עיצוב משרד לקחת החלטות המתבססות אך ורק על החלטה עיצובית לשמע. לדוגמה, הריהוט המשרדי חייב קודם כל להיות מותאם לצרכי המשרד המיוחדים ורק לאחר מכן יש להתאימו לסגנון העיצוב של המשרד. זאת אומרת שאם יש לבנות נקודות עבודה בחלל פתוח לעבודה של מספר עובדים במקביל, על מעצב פנים לעסקים המתמחה בעיצוב משרדים לבסס את עיצוב המשרד שלו על שולחנות עבודה פתוחים שמייצרים שילוב של מספר עמדות עבודה, גם אם זה לא תואם את סגנון העיצוב הרצוי.
  2. חידושים טכנולוגיים משדרגים את המשרד – משרדים, ובמיוחד משרדים מתקדמים של הייטק באזור המרכז, יכולים לשדרג את עיצוב הפנים שלהם על ידי הכנסת חידושים טכנולוגיים כחלק מהעיצוב המשרדי. שימוש רב יותר בדלתות אוטומטיות למשל יכול לשפר את העבודה במשרד ולהעניק למשרד מראה יוקרתי וחדיש יותר. ישנם גם הרבה טכנולוגיות מתקדמות שבאות לענות על צרכים עסקיים שונים, למשל מקרנים מוחבאים או חיבורי אינטרנט אלחוטיים, ומומלץ לבדוק האם עזרים טכנולוגיים אלו יכולים להשתלב בעיצוב המשרד.
  3. השקעה בריהוט משרדי – ככל שעיצוב הפנים של המשרד נראה יוקרתי ואיכותי יותר כך ההרגשה החיובית בקרב הלקוחות והעובדים גדלה. מומלץ להשקיע בריהוט איכותי לטובת השגת עיצוב פנים הנראה טוב יותר. השקעה בריהוט יכולה להיות רכישה של ספות איכותיות לאירוח לקוחות, כיסאות משרדיים אורתופדיים או חומרת מחשב טובה יותר. כמובן שהשקעה בריהוט צריכה להיות מותאמת למגבלת התקציב, אך בעזרת מעצב פנים למשרדים מקצועי אתם יכולים להשיג איכות גבוהה ביחס לסכום ההשקעה שלכם בעיצוב המשרד.
  4. רצוי להשתמש בכמה שיותר אור – אור חזק במשרד תורם רבות להרגשה הכללית של העובדים והלקוחות. קודם כל, ככל שיש אור חזק יותר במשרד כך החלל נראה הרבה יותר גדול ומרשים. שנית, זה כבר הוכח מדעית שחללים שאינם מוארים כשורה יכולים לפגוע בפריון העבודה של העובדים ולכן חשוב שחללי העבודה יהיו מוארים כמה שיותר. עוד בזאת, אם ניתן מומלץ לנסות ולעצב את המשרד כך שייכנס כמה שיותר אור טבעי מבחוץ, אור טבעי מחזק את מראה המשרד יותר מאור מלאכותי וגם מעניק תחושת חלל גדולה יותר.

5. תיחום אזורי עבודה הוא הכרחי – כל משרד גדול חייב לבצע הפרדה של חללי עבודה, לרבות הפרדה בין אזורים של עבודה לבין אזורים של פנאי. למשל, חשוב לבצע הפרדה ברורה בין אזור המטבח לאזור העבודה, זה על מנת לייצר הבנה בקרב העובדים שבכל אזור יש להתנהל אחרת, כלומר, זה צריך להיות ברור לעובדים שזמן הפסקת הצהריים שלהם הם לוקחים במטבח ובאזורי העבודה הם עובדים. אם אין הפרדה ברורה בין אזורים העבודה במשרד נהפכת ליותר שבלונית.

By | 2018-11-01T18:24:35+02:00 דצמבר 24th, 2015|עיצוב פנים|