• 4 כללי האצבע של מעצבי פנים ואדריכלים

תהליך העבודה שנקרא "עיצוב פנים" הנו תהליך עבודה לכל דבר, אשר בו מעצבי פנים ואדריכלים המבצעים עיצוב פנים מבצעים שלל פעולות להשגת עיצוב חלל פנים דירה או בית על פי סכמת עבודה ששואפת לעמוד בדרישות בעל הנכס ובמקביל לעמוד בסטנדרטים מקצועיים של עיצוב פנים בפרט ובניה בכלל.

לא משנה אם מבצעים עיצוב פנים במרכז או עיצוב פנים בצפון, כללי האצבע המרכזיים של כל מעצבי הפנים ואדריכלי הפנים דומים. מקצוע עיצוב הפנים כולל בתוכו הרבה מחשבה מחוץ לבסיס אך בסופו של יום, עיצוב פנים הוא מקצוע שהתגבש עם השנים ויש לו מספר כללים מקצועיים שמעצבי פנים פועלים על פיהם בכדי לשמור על איכות העיצוב. נציג לכם במאמר זה את ארבעת כללי האצבע שבהם משתמשים מעצבי פנים ואדריכלים בעת תכנון עיצוב חלל מבנה לעיצוב מקצועי יותר.

כלל אצבע מספר 1: סטנדרט בניה גבוה הוא הבסיס לעיצוב פנים

מעצב פנים ובמיוחד אדריכלים מודעים לכך שאיכות הבניה צריכה תמיד לבוא לפני כל שיקול עיצובי כלשהו בחלל הפנים. אם פעולת עיצוב יכולה לייצר ליקויי בניה או מהווה פגיעה פוטנציאלית באיכות הבניה בדירה, היא אינה פעולת עיצוב מתקבלת. מעצבי פנים ואדריכלים חייבים לשמור ככלל אצבע מרכזי על איכות הבניה בדירה ולא לסכן זאת בשום אופן כתוצאה מתכניות עיצוב הפנים של הדירה. אף עיצוב מרשים ככל שיהיה שווה היווצרות ליקויי בניה בנכס.

כלל אצבע מספר 2: פונקציונאלית היא הדרך לדייר מאושר

מעצבי פנים ואדריכלים מנוסים אף פעם לא שוכחים שבשורה התחתונה, חלל הבית מיועד למחייה נוחה ופונקציונאלית ללקוח שלהם. כלומר, אסור בתכלית האיסור לעצב דירה או בית מבלי לשים את הפונקציונאליות בראש סדר העדיפויות. למשל, לעצב מטבח מבלי לחשוב קודם כול על מלאכת הבישול זוהי טעות קשה בעיצוב נכס. מעצבי פנים מקצועיים שעברו הכשרה מתאימה ידעו כיצד לעצב מטבח פונקציונאלי עם עיצוב מרשים. במילים פשוטות, אין לעצב חלל בית רק מבחינה של יופי לעין אלא יש לדאוג שהנכס בחיי היום יום של הדיירים יהיה נוח לשימוש. חשוב להדגיש שפונקציונאליות חייבת לעמוד בסדר עדיפויות גבוה מכל פעולת עיצוב, ולכן ככלל אצבע גם פריטים פונקציונאליים קטנים כמו שקעי חשמל חייבים לבוא לפני החזון העיצובי של מעצב הפנים.

כלל אצבע מספר 3: עיצוב פנים מתמקד ביצירת אווירה בחלל המעוצב

מעצבי פנים מודעים לכך שהרצונות של הלקוח לעיצוב חלל הפנים של דירה או בית הם בעצם רצונות שלו להשיג אווירה כלשהי. כאשר הלקוח מדבר על סגנונות עיצוביים הוא כמובן לא פונה למעצב הפנים ברמה המקצועית של אובייקטים עיצוביים ודרכי עיצוב, אלא, הוא מבקש להשיג אווירה ספציפית. מעצבי פנים מנוסים יידעו כיצד לבצע את פעולות העיצוב הנכונות בכדי להשיג ללקוח שלהם את האווירה הנדרשת. כאשר על מנת להשיג "אווירה" עומדות בפני מעצבי פנים דרכים רבות להשגת המטרה כגון שימוש בצבעים, שימוש באלמנטים של סגנונות עיצובי פנים מודרניים, עיצובי טקסטיל והתמקדות באובייקטים עיצוביים המעניקים אווירה.

כלל אצבע מספר 4: חשוב להעניק ללקוח ייחודיות בעיצוב

כל מעצב פנים במרכז, בצפון ובדרום יודע שהלקוח רוצה שעיצוב הפנים שלו יהיה ייחודי ומותאם לרצונות שלו. דגש הייחודיות מאפשר ללקוח להכניס נימה אישית בעיצוב שלו ובמקביל נותן למעצב הפנים לייצר ייחודיות שתעלה את רמת עיצוב הפנים במחשבת הלקוח. מעצבי פנים רבים ייבחרו לעבוד לפי כלל אצבע זה לשביעות רצון הלקוחות שלהם. זה יכול לבוא ליידי ביטוי בשימוש רב יותר של צבעים המועדפים על הלקוח, שילוב רהיטי עתיקות בעלי ערך סנטימנטלי ללקוח וכו'.

By | 2018-11-01T18:25:00+02:00 נובמבר 21st, 2015|עיצוב פנים|